Únor 2013

DIY-Svátek Matek.

28. února 2013 v 23:13 | Dash |  DIY
Sice je ještě brzy ale našla jsem úžasnou inspiraci a radši to napíšu hned než na to zapomenu.

Na den matek se každý stresuje co dá své mamince a věřte že voňavé svíčky už jsou trochu neoriginální tak proč něco nezkusit sami? Je to lehké,levné a hlavně od srdce:))

1.Květináče
Pokud máte barák a vaše maminka se ráda stará o květiny je tu způsob jak jí vylepšit zahrádku a udělat jí radost :)
Co k tomu bude potřeba.
Plechovky.
Barva ve spreji.
A nějaké květiny.

Postup.
Nic jednodušího neexistuje. Zkrátka nastříkáte staré plechovky barvou ve spreji a pokud chcete nějaké tvary jednoduše si kupte lepící fólii na kterou předkreslete tvar,vystřehněte ho,fólii nalepte na plechovku a přestříkejte tvar. Je to nekonečně mnoho možností a vypadá to nádherně.

2. Srdce z provázků.

Co k tomu bude potřeba.
Doopravdy dlouhý provázek (nejlépe červený nebo růžový).
Hřebíky.
Malířské plátno nebo dřevěná podložka.
Kladivo.

Postup.
Tohle už bude trochu složitější. Na plátno nebo na dřevo předreslete srdce a podel obvodu zatlučte hřebíky. Pokud vám to nejde tak poprtoste staršího bratra nebo tátu. Když to budete mít hotové prostě vemete provázek a obmotáváte ho cik cak jak chcete dokud vám nedojde.

Nemusíte to dávat maminkám jen na svátek matek ale na narozeniny svátek a určitě to potěší i babičky i tety :)
xoxo


Zdroj: http://scraphacker.com/mothers-day/ najdete zde další kreativní nápady jak potěšit sebe nebo své blízké.

Fuck School.

26. února 2013 v 6:55 | Dash |  Dash says.
Po dvou týdnech jdu zase do školy. ZASE do školy. Zase ta nudná,ospalá rána která bych nejraději prospala ale musím v šest hodin vstávát abych něco nepromeškala. Skvělý život. Vstávat,Doopravdy vstávat,snídat,pít kafe,obléct se,vykonat ranní hygienu a jít do školy a takhle furt dokola a dokola ale jednou se to změní a já místo do školy budu chodit do práce ale to Kafe tam stejně vždy bude. Smutný. A nejhorší je že teď tu budu sedět hodinu kvůli mé přehnán školní péči,nebudu mít co dělat a budu nudně pát na blog. ACHJO PROČ!?

xoxo

Těžký život Vegetariána.

23. února 2013 v 20:12 | Dash |  Dash says.
Už jste někdy zkoušeli být vegetariánem? Já ano a není to něco lehkého. Není to rozhodnutí které uděláte z minuty na minutu a okamžitě jdete vyklidit lednici od všeho masa. Většina lidí masu podlehne ale to je jen otázka vůle. Buď chci nebo ne a když nechci tak to maso prostě jíst nebudu. Rozhodnutí stát se Vegetariánem mě napadlo před (cca) dvěma rokama a zatím se perfektně držím. Vegetarián nejí maso buď protože mu jednoduše nechutná a nebo je proti zabíjení zvířat. Já jsem na té druhé vlně. Nikdy jsem neměla s masem problémy dokud jsem se detailněji nezačala zajímat o tyranii zvířat a to co sem se dočetla bylo až zarážející a nechutné a proto jsem učinila rozhodnutí stát se Vegetariánem.

Když chcete být vegetariánem můžete to udělat postupně (což je nejlepší) nebo se zbavit masa hned. Pak je tu další bod a to jsou rodiče. Ti na vás buď budou koukat jako na vyvrhel nebo vás respekovat. Ale nemůžete přestat z masem jen tak a ničím ho nenahrazovat. S masem se dostávají do těla bílkoviny které se musí nahrazovat a pokud to neuděláte tak tělo bude slábnout až do vás to maso stejně někdo nacpe.

Já nemám nic proti lidem kteří jedí maso. Kdyby ano tak půlka mých přátel jsou moji nepřátelé a to by bylo trochu..ujeté.
Na Vegetariánech není nic špatného jak si většina lidí myslí. Je to styl života který si člověk vybere. Je to jako styl muziky který posloucháme. Každý styl je odlišný tak jako jsou odlišní konzumenti masa. Vegetariáni taky nemusí být nutně hippies co hulí trávu a hlásají práva zvířatům. Jsou to lidi jako vy. Obyčejní lidi žijící mezi námi po celé planetě.
Vegetariánské jídlo taky neni zdaleka tak špatné ja slýchávám v různých televizních show a čtu v časopisech. Vegetariánské jídlo může být stejně pestré jako nevegetariánské. Přece jen,nejíme jen maso. Luštěniny,Těstoviny,Zelenina,Ovoce a všechno ostatní zůstává:))

A co vy? Přemýšleli jste někdy být Vegetariánem nebo to zkoušeli? Je tady někdo Vegetarián? Pochlubte se svými zážitky.
xoxo

Čokoláda.

21. února 2013 v 15:32 | Dash |  Nezařazeno.
Upřímě? Neznám nikoho kdo by neměl rád čokoládu ale pak je tu většina lidí která se bojí o své zuby nebo o váhu ale čtěte a já vás zkusím přesvědčit o opaku.

,,Po čokoládě se strašně tloustne"-Lež.
Samozdřejmě když spořádáte celou čokoládovou bonbonieru na posezení tak nezhubnete a ještě vám bude špatně,ale nedávno Dánští vědci zjistili že tmavá kvalitní čokoláda dokonce pomáhá při redukční dietě. Pokud jí tedy začleníte do svého jídelníčku,snižuje tamvá čokoláda chuť na sladká a tučná jídla.

,,Čokoláda je jako sex"-Pravda.
Ano, to je na 100% pravda, když totiž jíte čokoládu, do těla se Vám vyplavují endorfiny (hormony šťěstí), stejné se Vám dostávají při sexu a cítíte se štastně a uspokojeně.1

,,Čokoláda kazí zuby"-Něco mezi.
Opět nemluvíme o obrovském množství,ale naopak japonští výzkumníci přišli se zajímavým úkazem. Konzumace kakaa,zubům prospívá tím, že třísloviny obsažené v kakau brání růstu bakterií. Co pak ale ty další složky obsažení v čokoládě: cukry,tuky,mastné kyseliny a cholesterol. Tyhle složky našim zubům moc neprospějí takže to zůstavá padesát na padesát.One Way Or Another!

21. února 2013 v 11:50 | Dash |  Dash says.
A je to tady. Nebo spíš bylo. V jednu ráno ale to jsem spala. Silná dávka kafe mi nepomohla ale upřímě? Kdo přidá videoklip v jednu ráno. Ach Ano. One Direction. A upřímě? Ten videoklip miluju a miluju a miluju a miluju co udělali pro děti v Africe a miluju kolik tak zachránili životů. Stále tu budou ti kteří jim budou i přes Directionerské argumenty nadávat ale o tohle se teď nikdo nestará. Je tu videoklip který viděl jeden milion,třistatřicetčtyři tisíc děvětset devadesát sedm lidí a stále narůstá počet viewers a sdílení všude po Internetu. Celosvětový úspěch na včerejších Brit Awards je vystřelil ještě víš a i když tu pořád budou Haters o které se stejně nikdo nezajímá tak pro Directioners to budou ti kteří zachránili tisíce životů jedním videem.


The Little Prince.

20. února 2013 v 22:27 | Dash |  In love with..
Malý Princ je kniha kterou jsem si jako malá nechávala předčítat dokola a dokola a doteď jí miluju. Spousta lidí jí nemá rádo nebo je nebaví protože jí nechápu. Jsou už moc dospělí. Malý princ je pro mě návrat do dětsví a i když už nazpaměť znám pohádku o květině,třech vyhaslích sopkách a ochočené lišce tak jí můžu číst furt dokola.
Děkuji,pane Exupéry za nádherné dětství.


Jak se odreagovat po škole.

20. února 2013 v 21:43 | Dash |  Nezařazeno.
Ráno vstát,nasnídat se,ranní hygiena,odchod do školy,učení,učení,učení,příchod domu a zase učit učit a učit a z toho jsou jen deprese,nedostatek spánku a to je špatně. Tady je pár rad na odreagování se od každodeního nudného stereotipu.


Chvilka oddechu.
Každý den po škole si nech půlhodinku,kdy budeš jen sedět v křesle a třeba pít čaj nebo oblíbený nápoj. Neměj zapnutí ani počítač ani televizi a jen přemýšlej a odpočívej. Vydechni,pročisti si hlavu. Je to k nezaplacení a pomůže ti to.

Dělej tvé oblíbené činnosti.
Každý má činnost kterou dělá rád. Ráda koukáš na televizi? Koukej chvilku na televizi,ráda si čteš? čti si. Ve volném čase dělej vše co chceš a máš ráda a na chvíli napoměň na školu.

Choď do přírody nebo na dlouhé procházky.
Taky pobyt na čerstvém vzduchu ti pomůže odreagovat se. I když je zima,tak nic nebrání tomu,aby sis vzala psa na vodítko a vyrazila s ním do parku nebo do lesa a pokud nemáš psa tak ani kamarádka není k zahození. Nezapomeň že nechceš žádné řeči o škole. To by nempomohlo.
Sportuj.
Sport je asi nejlepší věc na odreagování se. Ani v zimě není na škodu přiobléct se,vzít si sluchátka a jít si do parku zaběhat. Všude po internetu je spousta návodů na cvičení a zabiješ hned dvě mouchy jednou ranou-přijdeš na jiné myšlenky a dáš pár kilo dolů
Když se tímhle budeš denně po škole řídit tak tě žádný stres nečeká:))
xoxo

DIY- Prstýnky z cínových drátků.

20. února 2013 v 20:27 | Dash |  DIY
Cín je levný,snadno ohebný drátek a teď vám ukážu jak podle něj uděláme prstýnek.

Co k tomu bude potřeba.
 • Cínový drátek.
 • Kleštičky
Tady neni nic k popisování a protože jsem to sama ještě nezkoušela moc vám neporadím ale je tu pár obrázků které vám hodně pomůžou :)))
a takhle jednoduše se dá vyrobit krásný prstýnek a mám ještě jeden návod na prstýnek ze stejného materiálů ale tentokrát ne mašličku ale srdíčko.
Simple but efective :))))
xoxo

DIY-Legíny

19. února 2013 v 23:16 | Dash |  DIY
Máte doma staré legíny nebo popřípadě punčochy a nevíte co s nimi? Nevyhazujte je a vylepšete. Tady jsou dvě rady jak.

1. Potisk.

Co je k tomu potřeba.
 • Černé legíny nebo punčochy (nejlépe z bavlny)
 • Barvu na textil (jedno jestli zažehlovací nebo samoschnoucí)
 • Samolepící fólii (jedno jaké barvy)
 • Houbička na nádobí.
 • Tvrdý papír (Nejlépe lepenkový)
Postup.
Tvrdý papír dejte do obou nohavic legín/punčoch aby barva neprosáhkla z obou stran. Na fólii si nakreslete motiv který chcete mít na legínách/punčochách a vystřihněte ho. Fólii nalepte na legíny a houbičkou přitiskáváním naneste barvu. (Nepoužívejte štětec. Byly by vidět tahy) a odlepíme. Barvu buď zažehlíme nebo necháme zaschnout. (Pokud budete zažehlovat,žehlete přes starou látku nebo kapesník aby se barva nepřichytila na žehličku) A je hotovo.

2. Batikované legíny. (Tady používejte převážně legíny. Punčochy nejdou)

Co k tomu bude potřeba
 • Legíny
 • Gumičky nebo provázek
 • Barvy na textil
 • Hrnec
 • Vodu
 • Sůl
 • Ocet
 • Vařečku
Postup.
V hrnci si podle přesného návodu na balení barvy připravte "barvící lázeň". Přidejte čajovou lžičku soli, aby barva lépe chytala. Legíny v lázni míchejte cca 20-25 minut, aby se barva pořádně zachytila a kalhoty se obarvily.
Poté legíny vytáhněte a vypláchněte je řádně ve vodě, potom ve vodě s trochou octa (poměr ocet 1:20-25 voda). Ocet barvu ještě ustálí a zachytí. Teď legíny co nejvíce vyždímejte a konečně rozvažte zmuchlané kalhoty - uvidíte výsledný vzorek. Ještě vlhké je přežehlete a potom je nechte sušit na vzduchu.
↑ je tu fotka jeansů ale legíny jsem boužel nenašla. Tak či onak je to stejné.
xoxo

DIY-Náramky

19. února 2013 v 18:42 | Dash |  DIY
Jsem tu zase s dalším jednoduchým DIY návodem a tentokrát budeme vyrábět jednoduché ale skvělé vypadající náramky.

1. Náramek ze spínacích špendlíků.

Co k tomu bude potřeba.
 • Co nejvíc spínacích špendlíků.
 • Barevné Korálky
 • Provázek
Postup.
Zkrátka a jednoduše otevřete spínací špendílky na které navlečete pár korálků a zase je zavřete. Až budete mít dostatečné množství tak je navlečete na provázek.
2. Náramek z perel.

Co k tomu bude potřeba.
 • Navlíkací perly. (Znáte ty "perlové" náramky a náhrdelníky které když se roztrhnou po zemi se válí spousta perlových korálků? Tak ty mám na mysli)
 • Stuhu jakékoliv barvy.
 • Jehlu a nit.
Postup.
Tohle se popisuje dost složitě ale obrázkový tutorial je velice snadné pochopit takže sem dám jen ten obrázek a budu pevně doufat že si s tim nebudete lámat hlavu.
3. Náramek z plastové lahve.

Co k tomu bude potřeba.
 • Prázdná plastová lahev
 • Nůžky
 • Lepidlo
 • Štetec (Neni nutný ale pomůže vám)
 • Starou látku.
Postup.
Nůžkami ze staré lahve vystřihneme kolečko. (Může být jakkoliv široké to je jen na vás). Kolečko potřeme lepidlem a obmotáváme ho starou látkou. Po zaschnutí to vypadá skvěle a nikdo nepozná že jde o starou,plastovou láhev.
xoxo

Dvojité Prstýnky

19. února 2013 v 16:11 | Dash |  In love with..
Dvojité prstýnky aneb jeden z dalších doplňků které zbožňuju. Kdyby jste nevěděli je to vlastně jeden prstýnek na dva prsty a vypadá to úžasně. Nejsou ani nijak drahé a do stovky je seženete prakticky všude. Když nebudou k sehnání ve vašem okolí
tak na ebay jich jsou miliony a všude po Internetových obchodech ještě víc. Můžu je jen a jen doporučit protože to je skvělá věc a můžete to nosit prakticky i k pyžamu :)))
xoxo

DIY-Skull Shirt.

19. února 2013 v 12:24 | Dash |  DIY
Nevíte co se starým tričkem ale nechcete ho vyhazovat? Tak čtěte.

Skull Shirt.
Co k tomu bude potřeba.
 • Triko (Nejlépe bez potisku a nějaké větší)
 • Nůžky
 • Tužku nebo něco čím budete kreslit na triko.
 • Větší papír.
Položte papír na triko a nakreslete předlohu lebky přesně tak jak to chcete na tričku. Po dokreslení předlohy jí nakreslete ještě jednou ale tentokrát na triko. Po dokreslení vystřihnete vnitří část vykreslené lebky a TADÁ. Máte hotovo. Je tu možnost že si ustřihnete i límec trika a vypadá to ještě lépe.


Vstávání jako v reklamách.

19. února 2013 v 10:17 | Dash |  Nezařazeno.
Každý to zná. Otřesné vstávání do školy v 6 hodin ráno a pak je zkažený celý den a pak koukáme na reklamy kde všichni ostatní vstávají s grácií labutě,jen my jsme třikrát spadli při pokusu úspěšně si stoupnout na obě nohy.

Proč si vstávání trochu nevylepšit? Dám vám pár osobních rad,jak na to.

Před spaním..
..je důležité se nestresovat a být v klidu. Dejte si před spánkem nějaký čaj nebo kakao nebo něco co vás uklidní protože když se budete před spánkem stresovat,budete špatně spát a vstávání nebude zrovna nejlepší.

Buzení.
Podle sebe vím že má většina lidí nastaveno osm budíků které se po pěti minutách opakují. Je to špatně. Budete poslouchat všechny budíky až dokud nebude 7:30 a vy zase budete plašit že nestihnete první hodinu. Nejlepší je jeden nebo dva budíky které vás zaručeně probudí a tím nemyslím dát si na melodii budíku fanfáry a bubny. To budete ještě otrávenější a nevrlejší a po týdnu prohodíte telefon oknem. Moc příjemné a pomalé melodie taky nejsou nejvhodnější protože posilují chuť ke spánku. Zkuste něco povzbuzujícího nebo něco co vám navodí příjemné myšlenky které vás donutí vstávat. Taky je dobré melodie občas měnit protože vám po týdnu začne lézt na nervy a telefon zkončí v opravně.

Snídaně!
,,Nesnídám,Nemám čas na snídani,Držím dietu." a to je špatně! Snídaně se nesmí vynechávat ani za nic. Vynecháním snídaně nezhubnete ani náhodou. Spíš naopak. Odpoledne přiberete jednou tolik takže nesnídání kvůli dietám je blbost. Snídaně nám nastartuje organismus a budeme si celý den připadat o něco čilejší a odpoledně vás udrží v kondici. Samozdřejmě že nesmíte snídat mastné řízky,chipsy a takovéhle sračky. Mám na mysli nějaké lehké ovoce typu jablko,broskev a sklenici vody.

Časové rezervy.
Další kámen úrazu. ,,Podívám se na to v autobuse" řekne si většina z nás ale kdo to doopravdy udělá? Málokdo. Neodkládejte věci na další den ráno když je můžete udělat hned. Když budete ráno plašit že ste nestihli úkol z matiky akorát budete celý den v depresi. Je nejlepší udělat si vše večer před tím a ráno jen popadnout tašku a spokojeně jít do školy.
xoxo

Tentokrát už Dobrou (!) Noc.

18. února 2013 v 23:19 | Dash |  Dash says.
Ráno bylo strašné,odporné,děsivé a nenávistné. Dopoledne bylo strašné,odporné a děsivé. Odpoledne bylo strašné a děsivé.
Podvečer byl strašný ale Večer je odměna za ten hrozný celý den. Večer je úžasný protože vidím že můj blog za den navštívilo 237 LIDÍ. Páni.Wow.Páni.Really?Wow!
Takže vím že se mi bude spát dobře. A už žádné kafe na večer!
Good Night,xoxo.

DIY-Nehty

18. února 2013 v 22:54 | Dash |  DIY
Našla jsem pár skvělých triků a návodů jak si vylepšit nehty a tak to postnu.

1. Novinové nehty.
Co je k tomu potřeba.
 • Barevný lak (ne moc tmavý takže volte béžovou,růžovou nebo bílou)
 • Průhledný lak
 • Noviny (Ne ty z lesklého papíru!)
 • Vodku nebo samotný líh
Postup.
 1. Nalakujte si nehty barevným lakem a nechte je POŘÁDNĚ zaschnout. Je důležité aby zaschly nebo se noviny nalepí na lak a jste v háji.
 2. Do menší skleničky si nalijte vodku/líh a ponořte do ní nehet (Ne všechny najednou) a nechejte ho tam tak 10/15 sekund.
 3. Po vytáhnutí nehtu přiložte co nejvíc popsanou část novin na nehet a přidržte ho na nehtu 10/20 sekund (Čím dýl,tím líp. Nic nezkazíte) a opatrně noviny sloupnete.
 4. Nakonec vše přelakujete průhledným lakem a takhle desetkrát
2. Leopardní nehty
Co je k tomu potřeba.
 • 2 laky na nehty (Dva odstíny jedné barvy)
 • lak se zdobícím štětečkem (jedno jaký ale nejlépe černý)
Postup.
 1. Nalakujete si nehty světlejším lakem a po jeho zaschnutí uděláte flíčky tmavším.
 2. Zdobícím štětečkem objíždějte flíčky černým lakem a nehte zaschnout
 3. Není nutné ale uděláte nejlépe když to přetřete bezbarvým lakem.
3. Zebří nehty
Co je k tomu potřeba.
 • Různé barvy laků
 • Štětec který roztřepíte
Postup
 1. Nalakujete nehet jedním lakem a necháte zaschnout.
 2. Štětec namočíte do laku a lehce přetáhnete přes nehet a po zaschnutí to opakujete s dalšími barvami.

Simple But Effective tak neváhejte a pusťte se do toho.
xoxo


Fifty Shades.

18. února 2013 v 19:17 | Dash |  In love with..
Již dřív jsem mluvila o knihách a o tom že je miluji víc než vlastní sourozence (což je pravda protože mě oba už 14 roků mučí) a jednou z mých oblíbených je triologie fifty shades.

Fifty Shades of Grey je první ze tří dílů. V prvním díle Anastasie poznává Christiana a vydává se na cestu plnou neočekávaných překvapení.
Když sem si knihu kupovala netušila jsem že jde o erotický román. Kamarádka mi řekla že je to nejlepší kniha co kdy četla a tak,když jsem viděla poslední kus v tescu hrábla sem po ní tak rychle že jsem schodila ostatní knihy.

Když se do toho pustíte tak přísahám že oči neodtrhnete a spát budete chodit až v brzkých,ranních hodinách. První díl má 26 kapitol které sem přečetla během třiceti šesti hodin. Zní to neuvěřitelně ale je to tak.

Fifty Shades Darker je druhý díl triologie a je ještě temnější,smyslnější a neodolatejně návykový.

Spoiler1 Po zavření prvního dílu Anastasie Christiana opustila a v druhém díle se k němu za nových podmínek vrací a postupně odhaluje všechna tajemství a zjišťuje že muž kterého miluje je temnější než si kdy dovedla představit.
Po zavření knihy je po svatbě a chystají se na líbánky.

Fifty Shades Freed je třetí a poslední díl triologie a já jsem zatím měla možnost číst jen prvních sedm kapitol ve kterých jsou popisovány líbánky Christiana Greye a teď už i Anastasie Greyové.

Triologie na mě měla velmi zvláštní vliv. Je to prakticky jako droga a ať sem se snažila jak sem se snažila nešlo přepnout mé myšlenky jinam.Nedokázala jsem dočíst rozečtenou knihu aniž bych zase nemyslela na to co se stane dál.

Četli jste triologii fifty shades? Jak na vás zapůsobila?

1 Pokud hodláte knihu číst nečtěte tuto pasáž.

DIY-Pastelkové náramky.

18. února 2013 v 18:27 | Dash |  DIY
Další ,jednoduše vypadající návod na skvělý a originální náramek.

Co je k tomu potřeba.
1. Pastelky jakékoliv barvy.
2.Provázek.
3.Malá pilka nebo nůž s vroubky.
4. Vrtačka/Akučka s vrtákem.

Postup.
Pilkou odříznete konec (asi o,5 cm) pastelky. Potom do boku uděláte vrtačkou dirku1 a provléknete provázek.
Nic těžkého a přitom to vypadá úžasně.
1 ohledně části s vrtačkou. Poproste tátu nebo bráchu nebo to můžete zkusit provrtat něčím jiným. Já,jelikož mám doma dva starší bratry, mám dirky vrtačkou.
xoxo

Pop Art Style.

18. února 2013 v 17:42 | Dash |  In love with..
Pop Art Style...
je umělecký směr objevený kolem 50. let. Ale já tu nejsem od toho abych vás poučovala kdy se co stalo,proč se to stalo nebo jak se to stalo ale chci vám ukázat další věc kterou zbožňuju a to jsou právě Pop Artové kresby.

Pop Art je prakticky stínový styl kreslení kde se zvýrazňují právě stíny a po jejich zvýraznení vznikne nádherná,nijak zvlášť těžká,kresba. Pop Art je velice jednoduchý a nepotřebujete být maniak do kreslení aby jste to zvládl. Stačí tužkou vystihnout stíny které se následně vybarví tuší nebo lihovým fixem. Nemusí to být jen černá ale jakákoliv barva.
Pro ukázku sem si první obrázek postupně fotila a vytvořila z něj koláž.

Není to nic těžkého a pokud nikdo váhá tak neváhejte a pusťte se do toho!
xoxo

DIY-Nápisy na zeď z novin a časopisů.

18. února 2013 v 17:12 | Dash |  DIY
Je tu první návod jak si vylepšit pokoj popřípadě nějakou místnost nebo cokoliv co vás napadne a tím návodem jsou nápisy z novin.

Co je k tomu potřeba.
1. Spousta novin a časopisů.
2. Nůžky
3. Lepidlo (nejlépe Herkules)
4. Štětec (Neni nutný ale zjednoduší to práci)
5.Lihový Fix
6.Malou Misku.
7.Hodně Trpělivosti.

Za prvé..
..udělejte si místo na stole a začněte lihovým fixem psát jednotlivá písmena na listy časopisů/novin. Listy pak vytrhávejte a dávejte stranou.

Za druhé..
...začněte stříhat písmena a nejlépe uděláte když odstřižky hned budete házet do koše. Nebudete pak mít bordel v pokoji a nebudou se vám míchat písmena a odstřižky dohromady.

Za třetí..
..vymáčkěte si lepidlo do nějaké misky a pak štětcem natírejte písmena která nalepíte na zeď. (Nebojte Herkules bude na zdi držet)

Ještě před tím si odměřte místo kam budete nápis lepit. Může se stát že se vám tam nebude vejít.

Na Internetu sem nenašla žádné fotky tak sem dám můj nápis.

Knihy,knihy a knihy.

18. února 2013 v 13:43 | Dash |  In love with..
Knihy. Jedna z věcí kterou miluju nadevše a Já děkuju Johannesi Gutenbergovi za vynález knihtisku.
Knihy. Když se řekne kniha dnešní mládeš si povýšeně odfrkne se slovy ,,Já nečtu.Je to nuda. Neni to moc kůl". Co je v dnešní době kůl? Sedět za počítačem a střílet do graficky zpracovaných postaviček? Doopravdy si nemyslím že tohle je dostatečně cool. A zahodit dobrou knihu jen kvůli image je s dovolením debilita. Spousta teenagerů bere čtení jako povinost. Čtení k maturitám,čtenářské a kulturní deníky apod. ale nucené čtení nikoho nebaví a většinou se stává že si člověk po zavření knihy nic neodnese. Spousta lidí ve škole na mě kouká s otevřenými ústy když říkám jak moc mám ráda čtení. Pro porovnání s filmy je kniha mnohdy i lepší. Když se člověk pořádně začte málo co ho odtrhne od kontextu. Avšak když budete číst jen z donucení tak to bude takové čtení mezi řádky a otáčení listů obstránku a nakonec to dopadne tak že si radši přečtete zadní obálku knihy. V mé knihovně je před 50 přečtených knih a stále přibývají. Například teď přemýšlím kterou si objednat. Knihy se nemusí jen kupovat. Existujou čtečky knih,e-booky a nebo si to prostě jen stáhnete do počítače a myslím že čtení z počítače některé z nás bude bavit mnohem víc protože je tu možnost překlikávání na facebook.

A co vy a četba? Máte oblíbené knihy? Jestli ano,podělte se.
xoxo.