Lakování nehtů.

11. března 2013 v 19:02 | Dash |  Manikúra.
Perfektně upravené ruce jsou vizitkou každé ženy. Ne každá má ale dostatek finančních prostředků na to, aby si nechával děla manikúru v salonu. Přečtěte si tedy následující řádky, které Vám poradí, jak si doma lakovat nehty.

 1. 1.krok
  Své nehty na lakování připravte. Dokonale se zbavte všech vrstev z předchozího lakování a nehty odmastěte. Vůbec neuškodí, pokud nehtům před lakováním dopřejete výživnou lázeň.
 2. 2.krok
  Před lakováním také určitě nezapomeňte upravit kůžičku. Pomerančovým dřívkem ji jemně zatlačte. Nikdy kůžičku nestříhejte!
 3. 3.krok
  Pokud jsou nehty čisté a suché, můžete přistoupit k lakování. První vrstvou, kterou budete nanášet je podkladový lak (báze). Ten zajistí, že budou nehty hladké a rovné a odstraní případné nedokonalosti. Doporučujeme vybrat si výživnou podkladovou bázi, která nehtům dodá potřebné vitamíny a zajistí tak jejich zdraví.
 4. 4.krok
  Ujistěte se, že je podkladový lak naprosto suchý.
 5. 5.krok
  A můžeme začít s lakováním vybranou barvičkou. Před lakováním s lahvičkou nikdy netřepejte! V laku by se mohly vytvořit vzduchové bublinky, které by pak měly špatný vliv na kvalitu lakování.
 6. 6.krok
  Lahvičku s lakem otevřete. Přebytečné množství laku na štětečku otřete o hrdlo.
 7. 7.krok
  Celý nehet musíte nalakovat třemi tahy štětečku. Dejte si pozor na to, aby tahy byl plynulé a souměrné. První tah štětečkem proveďte ve středu nehtu s to směrem od kůžičky ke špičce. Poté nalakujte strany nehtu, opět od kůžičky ke špičce nehtu. Pokud budete postupovat uvedeným způsobem, největší množství laku bude ve středu nehtu a minimalizujete tak riziko, že si nalakujete i kůžičku v okolí nehtu.
 8. 8.krok
  Při lakování začněte malíčkem, nestane se Vám tak, že si omylem sáhnete na již nalakovaný nehet a ještě mokrý lak si zničíte.
 9. 9.krok
  Vrstvu barevného laku nechte dokonale zaschnout.
 10. 10.krok
  Naneste druhou vrstvu barevného laku, postupujte úplně stejně jak u vrstvy první. I druhou vrstvu nechte pečlivě zaschnout.
 11. 11.krok
  Pokud chcete dosáhnout toho, aby lak déle vydržel a krásně se lesknul, doporučujeme nanést ještě top coat lak.
 12. 12.krok
  Pomerančové dřívko obalte odličovacím tamponem, který jemně namočte do odlakovače a odstraňte tím veškerá přetažení a stopy laku na kůžičce okolo nehtů.
 13. Na závěr pár tipů a triků:
  • Pokud chcete nehet opticky prodloužit, naneste barevný lak pouze do středu nehtu a kraje nechte nenalakované. Nehty tak budou vypadat užší a delší.
  • Tmavší laky na nehty vždy vypadají lépe na kratších nehtech. Pokud máte nehty delší, používejte raději neutrální barvy ve světlých odstínech. Oživit je můžete třeba perletí.
  • Lak na nehty nechte zaschnout vždy minimálně půl hodiny. Pokud si totiž ještě mokrý lak zničíte, můžete začít úplně od začátku.
Dash,xoxo.
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama