Tipy pro perfektní manikúru.

24. března 2013 v 19:36 | Dash |  Manikúra.
Snad všichni jsme si někdy lakovali nehty a nejednou se nám stalo že by jsme si lak otřeli o stůl, protože ještě nebyl suchý, nebo jsme při lakování omylem přetáhli a na kůži jsme měli lak a nešel dobře smýt. V tomto článku se ale dozvíte jak těmto a dalším věcem předejít.

Jako první tu mám tip ohledně dlouhého čekání než nehty uschnou. Možná některé z vás sedávaly u větráku a nechávaly si na nehty foukat vzduch s tím, že to nehty vysuší dříve. Není to ale vůbec pravda. Prudký vzduch totiž může na nehtech udělat bublinky a taky lak na nehtu posunout. Proto místo foukání na nehty dělejte následující. Po nalakování nehtů si ruce ponořte do studené vody a nechte je tam 3 minuty. Lak na nehtech za 3 minuty ve studené vodě uschne a už se nemusíme trápit s tím že se nám lak rozmaže.

Další nepříjemností je, že vám občas může ujet ruka a nalakujete si kůži vedle nehtu. Lak se z kůže odstraňuje velmi špatně a kolikrát si s ním například odstraníte i lak z nehtu. Pokud se ti to někdy stalo, tak jsou tu dvě varianty. Tou první je, že si koupíme štěteček na oční linky (většinou je velmi tenký), namočíme ho do odlakovače a všechny přetahy a šmouhy odstraníme takhle precizně. Druhou možností potom je, že si před každým lakováním nehtů kůži okolo nehtu namažeme vazelínou nebo nějakým velmi mastným krémem. Když si potom totiž utřeme krém, utřeme s ním i lak. Nejlepší je kombinovat obě možnosti, tudíž si před lakováním kůži namazat, ale pro jistotu mít i tenký štěteček, aby jsme mohli odstranit drobnosti


Určitě také znáš moment, kdy po odlakování tmavého laku na nehty máš nehty tmavé nebo někde ještě trošku špinavé od laku. Už jsem o tomhle psala, vezmeš si kartáček na zuby, která už nepoužíváš nebo kartáč na nehty a bělící zubní pastu, naneseš na nehty, chvilku budeš drhnout a nehty budeš mít čisté.


Dash,xoxo
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama