Duben 2013

Wake me up by Rimmel London: recenze

28. dubna 2013 v 18:24 | Dash |  Recenze
Každý den,ať už na internetu nebo v televizi jsem sledovala reklamy na nový make up od rimmel london. O pár dní později nastaly slevy a já jsem si řekla že ho tedy zkusím a tak se stalo. Teď stojí vedle mě-rádoby nejlepší make up na trhu tak si o něm něco řekneme.


Spousta mých přátel má s kosmetikou,hlavně s makeupy od rimmel london špatné zkušenosti. U mě to bylo naopak a s tímto make-upem stejně.

A jak to s ním tedy je?
Začala bych vzhledem. Vzhled byla jedna z věcí která mě lákala. Nikdy před tím jsem nezkoušela makeup s pumpičkou ale žádná negativa. Spíš naopak. Skvěle se rozetírá a perfektně kryje.Make up hezky voní,nevysušuje a nedělají se po něm šupinky. Je hydratační takže pleť vypadá přirozeně. Přežije prakticky každou denní nástarahu počínaje ranním deštěm.
Jedna z nejdůležitějších věcí je vybrat si správný odstín. Moc tmavý nebo světlý vypadá absolutně nepřirozeně a mohlo by to dopadnou katastrofálně.

Nakonec jsem trochu brouzdala po internetu a našla jsem fotky před a po použití wake me up.


Takže abych to shrnula. S wake me up jsem celkově spokojená a má hrdé místo mezi ostatníma šminkama. Dá se celkem snadno sehnat a to možná prtože je to novinka. Po zlevnění stojí přijatelnýc 169 korun ale čekání se v tomto případě nevyplácí protože normální cena je 229 korun. Tak spěchejte a nakupujte.

Dash,xoxo.

Shopping time. #2

11. dubna 2013 v 18:32 | Dash
Jsem tu zase s oblečením a blbostma z obchodů protože jsem dlouho nepsala a chci to nahradit a právě mám upovídanou náladu.


Táákže pro začátek tu mám dvoje legíny.
První jsou z newyorkeru a to jsem chtěla původně legíny z tally wejl. Boužel v tally wejl nebyly ty co jsem chtěla a tak sem se zase nacpala do newyorkeru. Stály jen 250 korun což je pro mě docela výhra.
Druhé jsou z direct sportu což je docela záhada protože tam většinou mají jen sportovní věci nebo boty. Hodně bot. Myslím že tím že byly z direct sportu nebyly ani tak drahé a stály mě okolo dvouseti korun. Tak neber to že?
Dál jsem byla nakupovat v drogeriích apod. a abych to nemusela fotit samostatně tak jsem to označila čísly.
1. Je čistící pleťová voda proti černým tečkám kterou kupuji pravidelně a pokud s černými tečkami má někdo problém doporučuji. Není ani tak moc drahá asi kolem 100 korun a najdete ji všude. Já jí například koupila v drogerii Teta.

2.Je řasenka od miss sporty kterou miluju a miluju a stokrát miluju. Je spolehlivá,řasy se nelepí a nedělají žmolky. Taky má ten obří kartáček takže to jde snadno a rychle. Také teta a jen 80 korun.

3. Je hydratační krém. Žádná drogerie ale bylinkářství. Jelikož mám maximálně suchou pleť a hodně se mi tvoří vrásky mamka řekla ať zajdu za Irenou (je to její kamarádka) a ona že mi poradí tak jsem tam šla a ona mi dala tohle a je to úžasná věc. Nevím kde to můžete sehnat vy ale oproti tomuhle je nivea apod. blbosti. Stál mě taky jen sto korun což za tu cenu doopravdy stojí.

4. Je rúžový jak na nehty (no neříkej dash) který mě v Tetě stál 45 korun a je od značky miss sporty (zase). Má široký štěteček což se hodí protože já mám dlouhé nehty a stačí mi to natřít na dvakrát. Pokud máte ale nehty krátké a úzké moc ho nedoporučuji.

Dash.

Kouření jako zabiják krásy.

11. dubna 2013 v 14:56 | Dash |  Zdraví
To, že kouření může způsobit zdravotní komplikace, ví už dneska každý. Přečteme si to na každé krabičce cigaret a zdravotní rizika vám přednese každé malé dítě. Uvědomujeme si ale, že kouření ničí i naší krásu? Vědí ženy-kuřačky, které dbají pečlivě o svůj zevnějšek, že nakonec si pleť stejně nejvíce ničí svým zlozvykem?

Ženy a kouření
Kdysi ještě před válkou bylo kouření jen výsadou mužů. Dnes tomu však tak není. Nikoho neudivuje žena s cigaretou, akorát občas nějaký (většinou) nekuřák pronese něco ve smyslu: "Taková hezká žena a hyzdí se cigaretou…"atd. Ano, mnozí vám řeknou, že žena s cigaretou nevypadá hezky, že se to k jejím něžnému půvabu ani nehodí, a to ještě když si uvědomíme, že kouření tyto půvaby ničí…

Kouření zabíjí ženskou krásu
A jak tedy kouření působí na naší krásu? Negativní dopady má především na pleť. Je zřejmé, že když si kuřačka několikrát za den přikládá k obličeji malý žnoucí oheň, tak to má nějaké následky. Postupně získává nezdravou šedožlutou barvu a i kůže ochabuje a stává se povislou. Ženy kuřačky vypadají většinou mnohem starší než jejich vrstevnice nekuřačky. Dříve se také objevují pigmentové skvrny. Také se prokazuje, že i ke kožním chorobám jsou kuřačky více náchylnější, např. k lupence.
Kouření má také dopad na vlasy. To je dáno tím, že se tělo oslabuje, je zde menší imunita a tělo přestává dostatečně vyživovat vlasy. Ty potom mnohem více padají, jsou řidší a lámou se.
Kuřačky by si měly také dát pozor na své zuby. I na ty má kouření neblahý vliv. Ne jenomže budete mít žlutou barvu zubů, která vám nepůjde vyčistit, tudíž se často budete muset za svůj úsměv stydět, ale větší je také pravděpodobnost zubního kazu či paradentóza.
Kouření má vliv i na hlas. Postupem časem vám bude hrubnout. Nechcete přeci mít drsný až mužský hlas? Nemluvě o tom, že ani záchvaty kašle dlouholetých kuřaček nejsou pro muže příliš přitažlivými.

Jistě. Já jako kuřák mám co mluvit ale sama vím co to obnáší a proto vám chci dát dobrý důvod proč nezačínat :)
Dash

Welcome back.

11. dubna 2013 v 14:16 | Dash |  Dash says.
Po tří denním zotavování se mi nějak povedlo ,,opravit" (ani zdaleka nepracuje tak jak by měl ale prozatím to ujde) počítač a vracím se k psaní. (Silně v to doufám). Slavte,brečte,buďte naštvané ale moje názory se nemění takže se třeba postavte na hlavu. Než se počítač zase zblázní jdu psát takže čekejte článek o..ještě nevím o čem.
Adios,bitchaos.
Dash.

Oznamuji,že..

9. dubna 2013 v 13:21 | Dash |  Dash says.
odedneška na dobu neurčitou končím s psaním článků. Jistě ne protože bych chtěla ale protože musím a to z toho důvodu že mi nějaká milá osoba hodila vir do počítače a já ho se svými zkušenostmi dokázala jen zpomalit takže počítač se nechá zálohovat a anulovat a já nevím jak dlouho to bude trvat.

Další důvod kvůli mému dočasnému odchodu je že se divím že jsem přežila včerejší noc a dnes stojím na nohou. Po ,,počítačovém zhroucení" mi zavolala matka s tím že děda (jakožto manžel zesnulé babičky) se sesypal,dostal infark a umřel.. Nemyslím že vás to bude moc zajímat. Každopádně děkuji za přečtení a pokud se dostanu na počítač ve škole zkusím něco nasmolit.
Doufám že to chápete. Dash.

Umělé řasy.

7. dubna 2013 v 15:37 | Dash |  Pleť a Vlasy.
Jestli nemáš husté, dlouhé, černé řasy jako z reklamy, nemusíš jen nadávat, jak k tobě příroda nebyla štědrá. Umělé řasy to změní.
Jejich aplikace možná na první pohled nevypadá dvakrát moc jednoduše, ale chce to jen trochu trénování a za chvíli už to zvládneš.
Kde je sehnat?
Umělých řas existuje na trhu celá řada. Základní dělení je dvojí. Buď si koupíš jednotlivé trsy řas, nebo celý oblouk. S celým obloukem se snadněji manipuluje, nevypadá ale tak přirozeně, jako jednotlivé trsy. Jestli ale s umělými řasami začínáš, oblouk pro tebe bude lepší řešení.
Umělé řasy seženeš od padesáti korun až do několika stovek. Kvalitu ale jasně poznáš. Levné produkty znamenají méně přirozený vzhled a i přiložené lepidlo nemusí být tak účinné a mohlo by tě i dráždit.
Jdeme nalepovat.
Než začneš nalepovat umělé řasy, nejdřív si udělej kolem očí černé linky a lehce je rozmaž. Jestli je na tebe černá moc silná, sáhni alespoň po tmavě hnědé tužce. Kouřové líčení bude pod umělými řasami vypadat jako krásný podklad a navíc zamaskuje rozdíly mezi tvými vlastními řasami a umělými doplňky.
Vezmi umělé řasy a poměř jejich délku s délkou tvého oka. Pokud jsou moc dlouhé, jednoduše jich kousek ustřihni. Pečlivě si to ale změř, ať ti pak naopak kousek nechybí, nebo ať nemáš na každém oku jinak dlouhé řasy.

Vezmi lepidlo, které je přiloženo k umělým řasám, a lehce potři celý okraj oblouku. Jestli někde vzniknou mezery, pomož si prstem nebo třeba párátkem. Musí být skutečně pokryta celá liniie, jinak by ti řasy nedržely.

Chvilku počkej a pak aplikuj řasy na víčko. Snaž se nalepit je co nejblíž tvým vlastním řasám, aby výsledný efekt vypadal přirozeně a nebylo na první pohled patrné, že řasy nejsou tvoje. Začni u vnitřního koutku oka a postupuj až k vnějšímu koutku. Jemně přitlačuj umělé řasy ke svým vlastním.

Někomu vyhovuje varianta, kdy si lepidlo nanese přímo na víčko, přiloží řasy a chvilku je drží pevně přimáčknuté. Při této metodě se ti ale může stát, že budeš mít oční víčko opatlané lepidlem víc, než je třeba.

Rozhodně použij jen lepidlo, které je přiložené v krabičce, žádné jiné! Obyčejná lepidla by ti poškodila pokožku a oko a mohla by sis pěkně ublížit.
Líčení jako u normálních řas.
Když jsi s výsledkem spokojená a umělé řasy trží v celé linii, vezmi kleštičky a natoč je. Pak je přetři svou oblíbenou řasenkou, stejně jako když si maluješ své vlastní řasy. Pokud jsi je přilepila dobře, nemusíš se bát, že by se odlepily. Pokud vidíš, že povolují, znamená to, že jsi použila příliš málo lepidla, nebo že jsi je nedostatečně přitlačila. Chce to napravit hned, jinak ti hrozí, že ti řasy spadnou v průběhu večírku, na který se zrovna chystáš, a tam asi nebudeš mít takové možnosti na nápravu, jako máš doma před zrcadlem.

Existují i extravagantní modely umělých řas, v jiné barvě než černé, ozdobené různými peříčky, extrémně dlouhé... Vypadají sice krásně, ale na běžné nošení se moc nehodí. Jestli se ale chystáš na nějakou maškarní party nebo se s kamarádkama dohodnete, že si je nasadíte na diskotéku všechny, jdi do toho.
Pryč s nimi.
Důležité je řasy také správně odstranit. Chytni je za vnější kraj, dej pozor, ať nechytíš omylem i vlastní řasy, a tahem je pomalu strhni. Zbylé lepidlo, které ti na víčku zůstane, odstraň běžným odličovačem na oči. Kdyby to nešlo, použij mastný krém nebo olivový olej.

Z řas odstraň zbytky lepidla a různé nečistoty a schovej si je, jsou na více použití.

Umělé řasy rozhodně nejsou ke každodennímu nošení. Aplikace přeci jen chvilku zabere a lepidlo, kterými se přichycují, neobsahuje látky, které by jemné pokožce víčka dvakrát moc prospívaly. Pokud bys zatoužila po trvalém vějíři dlouhých řas, existuje možnost, nechat si je prodloužit či zahustit profesionálně. To už ale stojí trochu víc peněz.
Dash,xoxo.

Jak se zbavit lupů?

6. dubna 2013 v 19:00 | Dash |  Pleť a Vlasy.
Problémy s lupy řeší hodně žen, ale i mužů. Ale řekněme si upřímně, komu by se chtělo neustále utrácet za drahé šampony proti lupům, které nakonec ani nepomůžou? Mám tady pár tipů, jak se zbavit lupů doma, bez drahých šamponů.
Důležité je nedráždit pokožku hlavy např. při mytí vlasů velmi horkou vodou, hrubým vysoušením vlasů ručníkem, používáním tvrdých kartáčů nebo fénóváním při vysokých teplotách.
Pokud jsou vaše vlasy suché a namáhané, mohly by je šampony proti lupům ještě více vysušit. Proto, když už se rozhodnete používat šampony proti lupům, je potřeba používat nějakou masku na suché vlasy.
Nezdravé stravovací návyky či trvalý stres sice tvorbu lupů nezpůsobují, ale mohou tento problém zhoršovat.
Co tedy dělat?

Dobrým receptem je prý užívání citronové šťávy, která brání šupinatění pokožky na hlavě a snižuje tak tvorbu lupů. Do převařené vody přes nekovové sítko vymačkáme šťávu z jednoho citronu. Po umytí šamponem vlasy tímto roztokem přelijeme a necháme volně usušit.
V jídelníčku by neměly chybět mořské plody, zelenina a citrusy - obsahují dostatek železa, zinku a vitamínů B a C.
Dodržovat by se měl také pitný režim, jíst hodně vitaminů, minerálů a zeleniny.
Jako skvělý domácí přípravek proti lupům funguje odvar z kopřiv. Pokožku zároveň prokrví a omezí její maštění. Hlavu odvarem opláchněte a už nesmývejte.
Další pomocník proti lupům - přeslička. Přesličku vložíme do větší nádoby, přelijeme vařící vodou a necháme vylouhovat jako čaj. Po vychladnutí na snesitelnou teplotu spláchneme vlasy a pokožku hlavy tímto odvarem. Opakujeme po pěti dnech do odstranění lupů.
Nálev z rozmarýnu smýchaného s kořenem kopřivy - rozmarýn má hřejívé a posilující účinky, udržuje vlasy zdravé a lesklé. Kopřiva je výborným kondicionérem.
Čerstvá šťáva z aloe je sterilní a podporuje růst nové pokožky, je posilujícím prostředkem. Šťávu z aloe smíchanou s bílým vínem je možné vtírat několikrát týdně do pokožky hlavy přímo k vlasových kořínkům, čímž brání i vypadávání vlasů.
Dash,xoxo.

Ombre oblečení.

6. dubna 2013 v 17:19 | Dash |  Móda
Pokud se kouknete na fotografie z letošních módních přehlídek nebo se rozhlédnete kolem sebe, zjistíte, že se v poslední době rozmohla móda ,,stínovaného" oblečení - ombré oblečení. Nejedná se jen o klasické "vyšisované džíny", které všechny moc dobře známe, ale i o stínované nehty, tetování a oblečení. V obchodech se objevují kalhoty, sukně, legíny, trička a silonky, jejichž částí postupně přecházejí z odstínu jedné barvy do druhé. Chtěly byste něco takového a nevíte, kde to sehnat?

Proč takové oblečení sehnat?
Jestliže vás už nudí monotónnost a chcete zkusit něco nového, je pro vás stínované oblečení přesně to pravé. Vypadá to sice poněkud zvláštně a bláznivě, ale toto oblečení je neokoukané a musíte ho mít v šatníku. Rozjasní váš outfit a každý si vás na 100 % všimne. Když si na tento styl oblečení. zvyknete, už ho nebudete chtít přestat nosit.

Stínované punčocháče.
S barevnými punčocháči se v posledních letech roztrhl pytel a nosí je snad skoro každý. Proč se tedy trochu neodlišit a nevzít si na sebe ty stínované. Tuto novinku má na svědomí Tiffany Ju. Šlo jí především o originalitu a prodloužení nohou. Obě tyto kritéria punčocháče bez problému splňují. Navíc díky nim zvýrazní i vaše boty, které například v případě černých punčoch velmi část nevynikaly.

Kde sehnat ,,stínovanou" módu?
V normálních obchodech se bohužel tyto kousky ještě neprodávají. Dají se sehnat jen v internetových obchodech, ale musíte počítat s tím, že za ně zaplatíte několikanásobně více než za klasické oblečení.

Do It Yourself.
Jednodušší je doma si toto ombré oblečení vyrobit. Zajímá vás jak? Na internetu existuje mnoho návodů, jak si takovéto kousky vyrobit. Potřebujete jen jednobarevné kalhoty nebo levné džíny, u kterých vám nebude líto, že je v případě neúspěchů zničíte, a textilní barvy. Zabere vám sotva hodinu a stínované oblečení je na světě.Dash,xoxo.

Ovocné,pleťové masky.

5. dubna 2013 v 21:57 | Dash |  Pleť a Vlasy.


Domácí pleťová maska je to nejlepší, co si na obličej můžete dát. Dodává vám chybějící vitamíny a samotná pleť si pod maskou odpočine. Vyživující maska se nanáší na vyčištěný obličej a měla by se nechat působit 15 - 20 minut.


Banánová maska- Máte suchou pleť? Smíchejte žloutek z vajíčka, jeden banán a olej. To vše smícháme a nanášíme.


Jahodová maska- Rozmačkejte jahody, smíchejte je s vaječným žloutkem, olivovým olejem a také trochou medu. Vitamínovou směs potírejte obličej i dekolt.

Citrusová lázeň- Stahuje, vypíná a čistí póry. Vymačkáme citrón, nalijeme mléko, přidáme mouku a uděláme kaši. Aplikujeme na tvář, necháme působit a zaschnout. Po 20 minutách spláchneme vlažnou vodou


Třešňová maska- Nabereme dvě lžíce tvarohu, přidáme vymačkanou šťávu z třešní a zamícháme lžíci medu. Poté naneseme na pleť.


Hrušková maska-Do mixéru dáme půlku oloupaného jablka, půlku hrušky a rozmixujeme s vajíčkem. Pak naneseme na pokožku.


Hroznové opojení- Umyté hrozny nakrájejte a pokládejte je na vyčištěnou pleť. Vaše pokožka si skvěle pochutná na vitamínové bombě.


Okurky nebo čajové sáčky-Probudila jste s nateklými víčky? Nakrájejte na kolečka vychlazenou okurku a položte je na zavřené oči. Stejným způsobem využijte i čajové sáčky černého čaje.

Po umytí jedné z našich masek, dejte pleti napít, pečlivě ji nakrémujte hydratačním krémem. Dopřejte i vy vaší pleti relax a krásu, zaslouží si to!

Dash,xoxo.

Kovové cvočky.

5. dubna 2013 v 20:23 | Dash |  Móda

Už minulý rok postupně do módy pronikaly drobné kovové ozdůbky (cvočky, hroty, nýty, pyramidy) a letos je uvidíte snad všude. Netýká se to jen doplňků, ale také oblečení nebo ozdobenými cvočky. Takto oblečení není jen pro rockerky a punkerky, ale hodí se i jako doplněk elegance. Kovové cvočky jsou trendem roku 2013, tak na ně určitě nezapomeňte.
Takto ozdobené oblečení, doplňky i boty si můžete koupit v klasických obchodech s módou a obuví. Ovšem nabídka není moc bohatá, proto si některé zručné dívky a ženy tyto ozdůbky na oblečení raději samy vytvoří. Ozdobné cvočky můžete koupit v některých galanteriích nebo v zahraničí (např. eBay). Skvělou nabídku těchto ozdob má například H&M.

Boty.
V obchodech s obuví naleznete i obuv se cvočky. Boty (lodičky, baleríny, tenisky,...) vypadají opravdu krásně a pokud je doplníte vhodným oblečením, tak na sebe upoutáte (v dobrém slova smyslu) pozornost. Někdy kromě hrotů a cvočků jsou botydoplněny i kamínky.
Oblečení.
V případě se, že se vám líbí oblečení se cvočky, hroty či nýty, vydejte se do obchodů. V některých obchodech naleznete kalhoty, džíny, trička i bundy se cvočky. Důležité je ale pořádně hledat, protože nabídka je opět trošku omezená. V zahraničí je to opět s nabídkou mnohem lepší.
Doplňky.
I doplňky vypadají skvěle, pokud jsou na nich pyramidky a cvočky. Můžete si pořídit náramky, kabelky, peněženky a ozdoby do vlasů. Stačí si jen vybrat. Pokud si navíc něco vyrobíte, tak tím lépe, že se nebudete muset omezovat na ubohou nabídku obchodů.
Pokud se vám líbí nosit něco s cvočky, tak to nepřehánějte. Zvolte raději méně cvočků, aby váš look byl pořád trendy. Jeden, max. dva kousky se cvočky jsou ideální. Vyzkoušejte, jak vám bude slušet móda s kovovými cvočky.
Dash,xoxo.

Wearing Neon.

5. dubna 2013 v 16:43 | Dash |  Móda


Minulý rok se neonové oblečení dostalo na výsluní a vypadá to, že tato móda nebude v žádném případě ustupovat. Právě naopak, buďte středem pozornost s krásnými jasnými barvami nejen na jaře 2013. Zaměřte se na neonovou módu.

Co říkáte na to, že odhodíte stud a obléknete si jeden kousek oblečení s krásným neonovým odstínem? Můžete si vybrat z mnoha neonových barev - růžová, modrá, žlutá, zelená... Nebo i oblečení s různými kombinacemi. Oblíbené jsou kalhoty, legíny, šaty, sukně, tílka, trička, plavky a také doplňky. Tuto módu můžete koupit ve vašich oblíbených obchodech s módou.


Neon accessories.
Váš outfit samozřejmě doplňte nějakým zářivým doplňkem. Zvolte jeden max. dva. Oblíbené jsou korálky, náramky nebo pásek. Dobře působí i šála v neonové barvě. Nezapomeňte, že nutné je se držet známého všeho s mírou, ať nepůsobíte spíše komicky.


Neon Swimsuit.Chcete okouzlit všechny v létě na pláží? Tak to si pořiďte neonové plavky! Tyto plavky budou působit extravagantně a pokud se nestydíte a chcete dát na odiv vaší štíhlou postavu, určitě do toho jděte. Plavky v neonové růžové, oranžové nebo modré pořídíte v obchodech nebo na internetu.


Neon nailpolish.
A co teprve, když si nalakujete nehty krásným neonovým odstínem? Nebo ještě lépe svítícím lakem s takto výraznou barvou? A kam s tímto lakem jít? Do školy nebo do práce spíše ne, ale na párty se tento lak rozhodně hodí, protože skvěle vyniknete. Pěkné barvy lze zakoupit v drogeriích nebo v internetových obchodech.


Dash,xoxo.

Spring full of colours.

4. dubna 2013 v 20:47 | Dash |  Móda
Zima je snad už na ústupu a tak se konečně budeme moct obléknout do zajímavých a veselých barev. Komu z nás by se líbilo pořád nosit jen tmavé a smutné barvy, které jsou charakteristické pro zimní období? Letošní jaro bude plné barev. Každá z nás si zaručeně vybere ty pravé barevné odstíny. Nemusí to být extravagantní neonové a metalické odstíny, ale i něžné pastelové barvy nebo černobílá klasika. Záleží je na vás.


Jemné a romantické pastelové barvy.


Pastelové barvy se dostaly do módy již minulý rok a tento trend rozhodně není ani letos na ústupu. Jemně růžová, zelená, oranžová, modrá i červená nachází své místo v jarních kolekcích snad všech značek. Stačí si jen vybrat daný trendy kousek oblečení a ten pak vhodně kombinovat. Můžete si pořídit takřka všechno, stejně jako módní doplňky v pastelových barvách.
Extravagantní neonové kousky.
Pokud vám pastelové barvy připadají trochu nudné, tak to vůbec nevadí. Můžete se obléknout do extravagantní neonové barvy. Odvážné neonové odstíny nenalézají své místo jen na oblečení a doplňcích, ale také si můžete nalakovat nehty neonovým lakem. A co teprve v létě na pláži, kde zazáříte v neonových plavkách? Tyto odstíny působí skvěle na dívkách a ženách, které si opravdu věří.


Barvy s nádechem kovu.
Další variantou, kterou si můžete obléct, jsou metalické odstíny. Oblečení, které má kovový nádech se nehodí jen na diskotéky, ale chybu neuděláte, když půjdete s nimi do školy či práce. I když se jedná o barvy odvážné, tak metalické barvy vás dost rozzáří. Můžete si koupit jak oblečení, tak i doplňky


Černá a Bílá.
Co říkáte na nestárnoucí klasiku v podobě bílé a černé? Letos navíc tyto barvy vystupují pěkně na výsluní. A to nejen v nejnovějších trendech - geometrických vzorech, ale také i při klasickém elegantním oblečení. Když jsem u těch geometrický vzorů, tak se do módy dostávají proužky, puntíky, kostky,... Černé obrazce na bílé nebo naopak vypadají úchvatně.


Dash,xoxo.


Tmavé nebo světlé pečivo?

4. dubna 2013 v 16:42 | Dash |  Hubnutí
Na většinu z nás jednou za čas přijde doba, kdy začneme více přemýšlet o tom, co jíme. Začneme ubírat na čokoládě, večer u televize se přestaneme sytit brambůrky a na svačinu si dáme spíše jablko, než dříve oblíbenou sušenku.

Chceme nový životní styl, který by měl vést ke zlepšení nejenom po stránce zdravotní, ale i i dietní, kde bychom určitě rádi zhubli i nějaké to "kilo", které nám překáží. Když už tak šikovně nějaké pochoutky vynecháváme, a zapojujeme do svého jídelníčku dokonce i více ovoce a zeleniny, je čas přemýšlet nad tím, zda i pečivo, které je velkou součástí naší stravy, je správné. Určitě je nejvhodnější nahradit světlé pečivo za tmavé. Proč tomu ale tak je? A na co je potřeba si dát u tmavého pečiva pozor?


Jaký je rozdíl mezi světlým a tmavým pečivem?
Začneme charakteristikou světlého pečiva, které je vyráběno z bílé mouky, což je základní problematikou způsobující, že světlé pečivo je méně vhodné. Podstatné je, že bílá mouka se získává pouze ze středů zrn (nejčastěji pšenice), čímž přichází o užitečné minerály a vitamíny. Dochází i na ztrátu vlákniny, což automaticky vede ke zvýšení glykemického indexu. To nám zapříčinění, že brzy již opět je potřeba dodat si energii tím, že se najíme. Světlé pečivo nás zasytí na kratší dobu!

Tmavé pečivo, lépe pojmenované jako celozrné se vyrábí z mouky, jež je mletá z celých zrn, nikoliv jen ze středů. Tím je způsobeno, že celozrné pečivo má dostatek toho, co světlému chybí, což je dostatek minerálů, vitamínů a především vlákniny, která nám udržuje glykemický index v rovině, jinak řečeno nám udrží pocit sytosti po delší dobu.

Na co si dát při výrobě pečiva pozor?
Řekne-li se tmavé pečivo, nemusí se vždy pod názvem skrývat ten druh pečiva, o kterém jsme si řekli, že obsahuje určité potřebné živiny a udržuje nám glykemický index, neboť tmavé pečivo se nerovná pečivu celozrnému. Mnoho tmavého pečiva totiž pouze bývá po většinou karamelem obarvené světlé pečivo.

Jak zabránit mýlce?
Určitě je ze všeho nejdůležitější si vždy přečíst složení pečiva a zkontrolovat si, zda nejvíce procent výrobku obsahuje právě celozrná mouka. Dále se nenechat zmást, je-li pečivo případně hodně tmavé, neznamená to totiž, že bude bezpodmínečně pečivo celozrné, může to být jen jakýsi trik docílen pražením ječmene, či žita.
Naučme se tedy nejenom celozrnné pečivo správně nahradit, ale i správně vybrat.

Dash,xoxo.Akné.

2. dubna 2013 v 20:10 | Dash |  Pleť a Vlasy.
Pupínek s bílým vrcholkem nebo černá tečka dokáže ženám i dívkám hned po probuzení připravit nehezké překvapení. Co následuje? Nekonečné postávání před zrcadlem a odstraňování nepříjemného akné. Víte, jak podobným případům předejít, zabránit či jak je v případě potřeby vyřešit?

Jaké přípravky si v drogeriích vybrat?
Kosmetické firmy lákají své zákazníky nejen na kvalitní výrobky, ale zejména prodávají krásné obaly, to znamená barevné tuby, kelímky s obrázky či různě tvarované lahvičky a podobně. Vybírejte takové pomocníky, kteří účinně zabraňují nadměrnému tvoření mazu. V drogérii určitě najdete speciální přípravky jak na suchou, smíšenou, mastnou, tak i na velmi mastnou pleť. Důležitou informací uvedenou na obale je "non comedogenic", což znamená, že kosmetika neucpává póry. To je totiž pro "léčení" akné zásadní.

Základní domácí přípravky.
Hydratační krém.
Chrání pleť před vzduchem a zároveň v pokožce udržuje potřebnou vlhkost. Na smíšenou a mastnou kůži jsou vhodné krémy, které neucpávají póry. Díky tomu, že hydratační krémy obsahují ochranný UV faktor, poskytují lidské pokožce důležitou péči.


Pleťové tonikum a pleťová voda.
Tyto kosmetické přípravky nanášejte ještě před použitím krému, protože z pokožky odstraňuje všechny nečistoty. Tonikum či vodu kápněte na tampónek, kterým následně pleť jemně ošetříte.


Jemný peeling.
Odborníci doporučují aplikovat peeling minimálně jednou až dvakrát do týdne. Pleti pomáhá tím, že z ní "uklidí" odumřelé buňky kůže. Dejte však pozor, abyste na problematickou pokožku používali pouze peeling určení pro aknózní pleť.

Mýty a Fakta.
Okolo akné existuje spousta mýtů a domněnek. Některé z nich jsou sice z části pravdivé, ale většina z nich se na pravdě nezakládá ani trošičku. Pojďme si pár z nich vyjasnit!

Mýtus: Mastné a sladké jídlo podporuje tvorbu akné.
Fakt: Na pleť má špatný vliv hlavně nedostatečná hygiena a péče. Návštěvu cukrárny si určitě zakazovat nemusíte.

Mýtus: Tvorbu akné způsobuje také každodenní stres.
Fakt: Opět za to může nesprávná hygiena i častější dotýkání se obličeje, hlavně při gestikulaci či při nervozitě.

Mýtus: Akné je záležitostí teenagerů
Fakt: Týká se i dospělých. Ani ženy ve zralém věku by se kosmetických přípravků na čištění pleti neměly vzdávat.

Prevence proti akné.
 • Léčba akné souvisí s léčením celého těla. Zdravý organismus s dostatečným množstvím vitamínů i výživných látek totiž nemá potřebu vyplavovat nečistoty skrz pokožku.
 • Jednou či dvakrát v týdnu si dopřejte čas na peeling - pleť vyhladí a zároveň osvěží.
 • Před spaním se vždy pečlivě odličte. Make-up totiž ucpává kožní póry, což je právě příčina tvorby nepříjemného akné.
 • Jednou za dva týdny si napařte obličej nad horkou vodou s hrstkou sušeného heřmánku.
 • Červené ani černé pupínky nevymačkávejte. Pleti prospěje spíše čistící a hydratační maska.
 • Speciální trik: Do jakéhokoli rozprašovače nalijte studenou vodu (nebo si kupte speciální kosmetickou minerální vodu) a občas jí přestříkejte obličej. Pokožka tak bude hydratovaná nejen z krému, ale i z vypité vody.

Léčivých kosmetických prostředků v drogériích i lékárnách seženete spoustu. Důležité je číst jejich složení a také to, na jaký druh problému jsou určeny. Zároveň při odstraňování akné buďte trpělivé. Pupínky zmizí minimálně po týdnu či maximálně po pár měsících, kdy budete přípravky používat.
Dash,xoxo

Serials.

2. dubna 2013 v 19:20 | Dash |  In love with..
Každý má něco oblíbeného ať už plyšového medvídka nebo knihu a tak sem se rozhodla být zase trochu sobecká a napsat něco o svých oblíbených seriálech.

Jelikož jsem až moc vybíravá jsou jen 4 a tak vám o nich něco málo řeknu.
1. Pretty Little Liars.
Ze začátku jsem si nemyslela že to bude taková bomba jako holky tvrdili ale když mě neustále naváděli abych si pustila alespoň první díl tak sem si řekla že mi možná pak konečně daj pokoj a tak sem si zapla první díl pretty little liars. No a pak už si umíte představit litry kafe,neprospané noci,vytváření teorií a tak dále. Teď budu muset jako tupec čekat do června na další sérii a to se mi doopravdy nelíbí. Komu z PLL fans ano ale tak,motivace je velká a kdo si počká ten se dočká.


2.The Vampire Diaries.
Uplně ze začátku mě do toho namočila sestřenka když koukala u babičky na jeden díl a já už ani nevím jaký to byl a já to nechápala tak sem jí řekla ať mi to vysvětlí. Nakonec sem jí poslala do prdele že to nechápu a nesnášela sem to. O rok později sem si řekla že to nemusí být až tak špatné a to sem se svezla do dalších neprospaných nocí když sem se koukla na první díl. Od té doby upíři,vlkodlaci,hybridi,čarodějky,upíří dvojnice a stefan,damon a klaus (:D) No a já ti teda děkuju Eli.


3.FriendsTak tohle je prosím seriál mého dětství. Ten sem milovala,miluju a milovat budu protože přesně tohle je seriál který nejvíc poučí o přátelství a o tak že i nejlepší přátele se hádají ale pokud na svém přátelství setrvají tak bude nekonečné a za to joeymu,phoebe,monice,chandlerovi,rosovi a rachel děkuju.


4.White Collar.

Vsadím se že tenhle seriál zná málokdo z vás a já sem za to i docela ráda protože ohledně white collar sem sobecká. Začalo to bomermánií a to tak že sem hledala všechny mattovo filmy,seriály apod a narazila sem na white collar a jistě že too vypadá stejně jako u ostatních -každý den celou noc vzhůru a sledování seriálu. Boužel čtvrtá série je u konce a pátá bude až po létě což sem snad i obrečela. Jde o kriminálku ale když se začnete dívat zjistíte že trochu jinou. Jde o vztah mezi kriminálníkem a agentem fbi. Neal (zločinec,padělat,zloděj) slíbí peterovi (agent fbi v oddělení krádeží a padělatelství-jinak taky v oddělení white collar) že mu pomůže řešit případy pokud si ho vezme na starost a tak neala pustí z vězení a stanou se z nich jak jinak přátelé.


A co vy a vyše oblíbené seriály? Máte nějaké? Pochlubte se.
Dash,xoxo.

Jak upravit jemné vlasy.

2. dubna 2013 v 13:53 | Dash |  Pleť a Vlasy.
Známe to určitě všechny. Převážná většina žen se každé ráno potýká s těžkou úpravou jemných vlasů. Když je jednoduše češete - zelektrizují, když je smočíte vodou - ztratí objem. Co si počnout v případě, že chcete vlasům dopřát kvalitní péči a zároveň každé ráno nevypadat jako zmoklá slepice?

Jemné vlasy=poškozené vlasy.

S jemnými vlasy se člověk může narodit, ale také si je může během života vytvořit. První případ se týká hlavně blondýnek, jejichž vlasy jsou nejenže jemné, ale často také hodně řídké. Ve druhém případě je to následek například častého barvení kadeří. Ne všechny barvy na vlasy mají ochranný účinek. Některé přípravky, hlavně pak ty světlejší, vlasy vysušují, čímž způsobují jejich lámání a také jemnost.
Jemné vlasy jsou však také následkem špatného životního stylu, znečištěného ovzduší, používání nekvalitní kosmetiky a nakonec i stresu.
Jak se o vlasy starat?
Základem vlasové péče je kvalitní hřeben. Možná si říkáte, že všechny hřebeny jsou dobré, ale pravda to není. Záleží totiž na typu vlasů. Univerzálním a nejlepším hřebenem je takový, který má široký rozestup mezi jednotlivými nožičkami. Tento hřeben vlasy nepotrhá a zároveň je provzdušní.
Další je výběr vlasových přípravků. Na každé mytí hlavy si připravte šampon, kondicionér, případně balzám na vlasy, pokud máte po sprše problém s jejich rozčesáním. V drogérii si vždy vyberte takový, který odpovídá kvalitě a charakteru vlasů - například silné, jemné, vlnité, dlouhé, krátké. Vybírejte také podle složení, například s vitamínem C, výtažky s exotického ovoce či s přísadou minerálních látek. To vše pomůže ke krásným silným a zdravým vlasům.
Co se týče sušení, pak si dejte pozor, aby fénování nebylo kontraproduktivní s kvalitní vlasovou kosmetikou. Vlasy nejdříve usušte ručníkem tak, že z pramenů přebytečnou vodu vymačkáte. Hlavu v žádném případě nedrhněte. Mohlo by to způsobit nejen vypadávání vlasů, ale také podráždění vlasové pokožky. Pokud se bez fénování neobejdete, pak fénujte vlasy, které už jsou trochu oschlé. Dbejte na to, aby fén byl minimálně 30 centimetrů od hlavy, jinak si vlasy popálíte.

Dash,xoxo.

Umělé nehty.

1. dubna 2013 v 21:25 | Dash |  Manikúra.
Která z nás někdy nezatoužila po pevných a krásných nehtech? Mnohým z nás však příroda nadělila třepivé, nekvalitní a lámavé nehty. Pokud patříte mezi tyto nešťastnice, můžete to řešit vitamíny bohatými na zinek či různými zpevňujícími laky. Avšak ani v tomto případě není efekt zaručený. Naštěstí již v dnešní době existují i nehty umělé.

 • Umělé nehty si nechte udělat u profesionálů.
Modeláž umělých nehtů rozhodně nedoporučujeme provádět samotně bez předchozího školení. A už rozhodně neaplikujte levné umělé nehty z drogérie, protože nic nevydrží. Raději se svěřte do rukou zkušených pracovnic salónů.

 • Gelové nehty.
Jak vlastně vznikají gelové nehty? To vám popíší následující řádky. Jako u každé techniky vám vaše vlastní nehty ostříhají nakrátko a pak lehce opilují. Na nehtová lůžka bude nanesena desinfekce. Následně na to vám na nehty "přilepí" tip tak, aby odpovídal velikosti vašeho nehtu. Poté následuje zkrácení nehtu na vámi požadovanou délku. Doporučuje se zvolit délku menší s ohledem na to, že umělý nehet poroste spolu s nehtem pravým.

Po tomto kroku se nanáší samotná vrstva gelu, který musí zaschnout pod světlem UV lampy. Někdy to trochu pálí, ale pokud budete prstem tlačit do podložky lampy, pálení ustane. Na závěr nehet očistíme a zpilujeme do požadovaného tvaru (do kulata, do rovna, do oválu apod.)

 • Akrylové nehty.
Nyní se pojďme podívat na akrylové nehty. Postup je velmi podobný, jako u gelových nehtů, ale o něco snazší. Nehty se ostříhají nakrátko a opilují. Poté se lepidlem přilepí tipy. Ty se upraví do požadované délky a tvaru. Následně na to se na nehtové lůžko nanese čirý akryl. Ten je nanesen i na tip. Posléze může začít opět samotné tvarování nehtů do požadovaného tvaru.

 • Jakou techniku umělých nehtů si zvolit?
-Výhody a nevýhody akrylových nehtů.
- Při modeláži akrylových nehtů se používá tvrdidlo se specifickým zápachem, který je ne každé zákaznici příjemný.
- Při akrylové technice mají nehty větší tendenci odchlipování v oblasti lůžek.
- U akrylové modeláže není nutno používat UV lampu a nehty jsou velmi pevné.

-Výhody a nevýhody gelových nehtů.
- Výhody gelových nehtů jsou nesporné - materiál se velmi snadno přichytí. Neodchlipují se v žádném místě.
- Nevýhodou je poněkud křehčí materiál, nehty se mohou snadněji zlomit.
Dash,xoxo.

Je káva škodlivá?

1. dubna 2013 v 20:12 | Dash |  Zdraví
Vyslovíme-li slovo káva, představí si většina z nás nápoj závadný, škodlivý, jenž nepřispívá žádným směrem našemu zdraví a je součástí zaběhlého denního rituálu, který se postupem let, kdy kávu pravidelně pijeme, stává naší závislostí kazící nám náš organismus.
 • Káva,téma diskuzí a sporů.
Měl by se však každý z těch kávových "závisláků" zamyslet nad tím, kolik je schopen denně vypít šálků kávy. Jsme-li ti, kteří si vystačí se dvěma až třemi šálky, nemusíme se nějak strachovat, neboť toto množství spíše našemu tělu pomáhá, než-li by ho sebevíce poškozovalo. Zpytovat svědomí by však měli ti, kteří toto množství nedodržují, ba ho ještě o mnoho více překračují.
Najde se přesto i horší skutečnost a to kombinace pití kávy s kouřením, nebo popíjením alkoholu!
 • Je káva opravdu tak škodlivá?
O škodlivosti kávy jako takové (dokonce ani o pití kávy v těhotenství) neinformují žádné seriózní výzkumy. V posledních letech se dokonce nachází i mnohé pozitivní zprávy, kde vystupuje káva jako "ochranář" před chorobami, kterým by měly zabránit polyfenoly, které káva obsahuje. Právě tyto antioxidanty nás chrání před oxidačními reakcemi.

Pijme tedy nadále svou oblíbenou kávičku, nyní již s pocitem, že neškodíme organismu, ale naopak mu pomáháme, avšak platí to jen pro případ, že jsme rozumní a pohlídáme si tu správnou "míru" správné konzumace.
Dash,xoxo.

Nejčastější chyby při dietě.

1. dubna 2013 v 11:24 | Dash |  Hubnutí
Snad každá z nás se někdy pokusila držet dietu a těšila se, že se brzy podívá do zrcadla a uvidí v něm někoho úplně jiného, o mnohem krásnějšího a hubenějšího. A kolika z nás se povedlo dietu dodržet a opravdu se ve finále chválit za výsledek? Myslím, že ani polovina žen, které se do diety kdy pustily svých převsezetí nedosáhly. Čeho všeho bychom se při dietě měly vyvarovat?
Jakých chyb se při hubnutí nejčastěji dopouštíme?

 • Zhubnout chceme hned a rychle.
Všichni dennodenně někam pospíchají, ať už je to domů z práce, do práce, na vlak… Avšak přesně tak, jak spěcháme v ostatních oblastech našeho života, neměli bychom spěchat v dietách. Musíme si na úplném začátku stanovit dosažitelný cíl, který si budeme postupně s rozumem plnit. Vypusťme tedy myšlenky, že jsme schopny zdravě zhubnout 10 kg za dva měsíce, už jen když to vyslovíme, zní to jak nesmyslný vtip, kterého v žádném případě nelze dosáhnout.


 • Jíme častěji a malé porce.
Říkáte si, že toto slýcháváte poměrně často? Ono to bude asi tím, že opravdová dieta se bez této zásady neobejde. V prvé řadě si musíme dávat pozor, aby naše porce nebyly ve skutečnosti o hodně větší, než jsme míváva-li před dietou.


 • Jídlo si vychutnávejme.
O rychlosti jsme již mluvili u stanovaní cílů, musíme i přesto si dát na čas i v další oblasti - při konzumaci. Snažme se jíst pomalu, neboť nahrneme-li do sebe jídlo rychle, budeme se po té pomalu pohybovat a pracovat a rychle dostaneme opět na něco chuť. Při dietě si jídlo pořádně vychutnejte!


 • Ochutnávejme s mírou.
Každá správná kuchařka musí své "dílo" ochutnat. To je jednoznačně součást vaření, avšak ochutnávka by měla zůstat opravdu jen ochutnávkou a né předkrmem. To samé platí o dojídání jídla po druhých, jen ať si každý sní to své…


 • Při dietě pijme vodu.
Určitě by mělo být součástí cesty za hubnutím i vhodný pitný režim. Důležité je pít hodně a hlavně jen vodu. Ta by měla nahradit všechny ochucené minerálky.


 • Dobroty u televize jsou při dietě tabu.
Zaručeně je dobrým krokem, vynecháme-li všechny zbytečné dobrůtky, které hltáme do sebe ve večerních hodinách u televize. Většinou si ani nekontrolujeme, kolik jsme toho již spořádali, jelikož jsme zrovna "zakoukaní" do vtipné americké komedie. A skončíme, až když je pytlík od chipsů prázdný.

Věřím, že nyní se chyb již vyvarujeme a dočkáme se svého vytouženého pohledu v zrcadle.