Jak upravit jemné vlasy.

2. dubna 2013 v 13:53 | Dash |  Pleť a Vlasy.
Známe to určitě všechny. Převážná většina žen se každé ráno potýká s těžkou úpravou jemných vlasů. Když je jednoduše češete - zelektrizují, když je smočíte vodou - ztratí objem. Co si počnout v případě, že chcete vlasům dopřát kvalitní péči a zároveň každé ráno nevypadat jako zmoklá slepice?

Jemné vlasy=poškozené vlasy.

S jemnými vlasy se člověk může narodit, ale také si je může během života vytvořit. První případ se týká hlavně blondýnek, jejichž vlasy jsou nejenže jemné, ale často také hodně řídké. Ve druhém případě je to následek například častého barvení kadeří. Ne všechny barvy na vlasy mají ochranný účinek. Některé přípravky, hlavně pak ty světlejší, vlasy vysušují, čímž způsobují jejich lámání a také jemnost.
Jemné vlasy jsou však také následkem špatného životního stylu, znečištěného ovzduší, používání nekvalitní kosmetiky a nakonec i stresu.
Jak se o vlasy starat?
Základem vlasové péče je kvalitní hřeben. Možná si říkáte, že všechny hřebeny jsou dobré, ale pravda to není. Záleží totiž na typu vlasů. Univerzálním a nejlepším hřebenem je takový, který má široký rozestup mezi jednotlivými nožičkami. Tento hřeben vlasy nepotrhá a zároveň je provzdušní.
Další je výběr vlasových přípravků. Na každé mytí hlavy si připravte šampon, kondicionér, případně balzám na vlasy, pokud máte po sprše problém s jejich rozčesáním. V drogérii si vždy vyberte takový, který odpovídá kvalitě a charakteru vlasů - například silné, jemné, vlnité, dlouhé, krátké. Vybírejte také podle složení, například s vitamínem C, výtažky s exotického ovoce či s přísadou minerálních látek. To vše pomůže ke krásným silným a zdravým vlasům.
Co se týče sušení, pak si dejte pozor, aby fénování nebylo kontraproduktivní s kvalitní vlasovou kosmetikou. Vlasy nejdříve usušte ručníkem tak, že z pramenů přebytečnou vodu vymačkáte. Hlavu v žádném případě nedrhněte. Mohlo by to způsobit nejen vypadávání vlasů, ale také podráždění vlasové pokožky. Pokud se bez fénování neobejdete, pak fénujte vlasy, které už jsou trochu oschlé. Dbejte na to, aby fén byl minimálně 30 centimetrů od hlavy, jinak si vlasy popálíte.

Dash,xoxo.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama