Nejčastější chyby při dietě.

1. dubna 2013 v 11:24 | Dash |  Hubnutí
Snad každá z nás se někdy pokusila držet dietu a těšila se, že se brzy podívá do zrcadla a uvidí v něm někoho úplně jiného, o mnohem krásnějšího a hubenějšího. A kolika z nás se povedlo dietu dodržet a opravdu se ve finále chválit za výsledek? Myslím, že ani polovina žen, které se do diety kdy pustily svých převsezetí nedosáhly. Čeho všeho bychom se při dietě měly vyvarovat?
Jakých chyb se při hubnutí nejčastěji dopouštíme?

  • Zhubnout chceme hned a rychle.
Všichni dennodenně někam pospíchají, ať už je to domů z práce, do práce, na vlak… Avšak přesně tak, jak spěcháme v ostatních oblastech našeho života, neměli bychom spěchat v dietách. Musíme si na úplném začátku stanovit dosažitelný cíl, který si budeme postupně s rozumem plnit. Vypusťme tedy myšlenky, že jsme schopny zdravě zhubnout 10 kg za dva měsíce, už jen když to vyslovíme, zní to jak nesmyslný vtip, kterého v žádném případě nelze dosáhnout.


  • Jíme častěji a malé porce.
Říkáte si, že toto slýcháváte poměrně často? Ono to bude asi tím, že opravdová dieta se bez této zásady neobejde. V prvé řadě si musíme dávat pozor, aby naše porce nebyly ve skutečnosti o hodně větší, než jsme míváva-li před dietou.


  • Jídlo si vychutnávejme.
O rychlosti jsme již mluvili u stanovaní cílů, musíme i přesto si dát na čas i v další oblasti - při konzumaci. Snažme se jíst pomalu, neboť nahrneme-li do sebe jídlo rychle, budeme se po té pomalu pohybovat a pracovat a rychle dostaneme opět na něco chuť. Při dietě si jídlo pořádně vychutnejte!


  • Ochutnávejme s mírou.
Každá správná kuchařka musí své "dílo" ochutnat. To je jednoznačně součást vaření, avšak ochutnávka by měla zůstat opravdu jen ochutnávkou a né předkrmem. To samé platí o dojídání jídla po druhých, jen ať si každý sní to své…


  • Při dietě pijme vodu.
Určitě by mělo být součástí cesty za hubnutím i vhodný pitný režim. Důležité je pít hodně a hlavně jen vodu. Ta by měla nahradit všechny ochucené minerálky.


  • Dobroty u televize jsou při dietě tabu.
Zaručeně je dobrým krokem, vynecháme-li všechny zbytečné dobrůtky, které hltáme do sebe ve večerních hodinách u televize. Většinou si ani nekontrolujeme, kolik jsme toho již spořádali, jelikož jsme zrovna "zakoukaní" do vtipné americké komedie. A skončíme, až když je pytlík od chipsů prázdný.

Věřím, že nyní se chyb již vyvarujeme a dočkáme se svého vytouženého pohledu v zrcadle.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama