Červen 2013

Nohy jako Eleanor Calder.

4. června 2013 v 17:00 | Dash |  Hubnutí
Eleanor Jane Calder. Kdo by neznal slavnou přítelkyni člena britské skupiny One Direction. I přes ,,slávu" která doprovází Eleanor životem,je pouze obyčejná studentka,která by klidně mohla být profesionální modelka. Její postavu jí závidí nemálokdo a někteří si dávají za cíl vypadat jako ona.
Pojďme se kouknout jak toho dosáhnout.
První je tu cardio neboli protáhnutí a zahřátí které je důležité pro vaše svaly a šlachy. Když začnete cvičit bez cardia další den si nedojdete ani na záchod. Spousta kardio sviků je na youtube ale nejlehčí bude asi běh na místě nebo skákání panáka. A to po dobu 10 až 15 minut.
Po zahřátí můžete pokračovat.
Pokračujeme dřepy,kterých uděláme 20. Když budete chtít víc,proč ne ale 20 je ideální počet. Důležité je provedení dřepů. Špatné provedení nemá žádný dopad na nohy a akorát vás bude vše bolet. Musíte nechat paty na zemi a nezvedat je! Když skončíme se dřepy pustíme se do výpadů, kterých uděláme 30. Jejich princip je, že si stoupnete rovně a pravou nohou jako by vykročíte jenže vlastně uděláte výpad a vrátíte se do původní pozice. Poté to stejné uděláte s levou nohou a tak opakujete. Po výpadech se pustíme na takzvané "toe touches" což jsou vlastně doteky prstů na nohách. Při tomhle cviku si musíte lehnout na zem a je dobré, když pod sebou budete mít například karimatku nebo nějakou žíněnku či matraci. Pro cvik si tedy lehnete na zem a zvedněte do vzduchu nohy a ruce, jediné co budete dělat je, že se 40 krát "přitáhnete" nahoru jako kdyby jste se chtěli dotknout prstů na nohách. Už se dostáváme ke konci a jsme u předposledního cviku, který budeme dělat opřené o zeď. O zeď se totiž opřeme zády a nohy dáme do pozice jako by jsme seděli na židli, jenže pod námi žádná židle nebude. V této pozici kdy se budeme přidržovat jen zády vydržíme 50 sekund a uvolníme se. Poslední cvik je úplně jednoduchý a je to taková tečka na závěr. Jediné co musíme udělat je 100 skákacích panáků, které snad detailnější vysvětlení nepotřebují.

Pro další inspiraci sem vložím pár videí.
a nakonec ještě jeden obrázek.
Dash,xoxo.

DIY-záložky do knih.

4. června 2013 v 15:30 | Dash |  DIY
Čtenáři,čtenářky. Mám pro vás takový malý originální doplněk který se vám určitě hodí a je to malá záložka z obyčejného papíru.
Je to vlastně origami skládačka a má velice jednoduchý pricip. Tady je obrázkový návod a přidám a psaný.

Na začátek potřebujete papír čtvercového rozměru (jinak to neposkládáte). Je jedno jaké bude barvy nebo jestli bude křídový či obyčejný. Rozměry si musíte určit sami podle knihy,ale zatím nejlépe se osvědčil rozměr 10x10 centimetrů.

Papír ohnete v půlce aby tvořil trojúhelník a ten pak ohnete ještě jednou takže budete mít ještě menší trojůhelník.
Rozevřete a dva rohy ohnete do půlky. Rohy musí být naproti sobě.
Přeložíte na polovinu tak,že vznikne lichoběžník.
Trčící rohy lichoběžníku ohnete k sobě a dostanete malý čtverec.
Trčící rohy čtverce založíte dovnitř trojuhelníku a vznikne malý otvírající se trojuhelník který můžete zasadit na roh knihy.
Snad ten nejjednoduší a nejlehčeji proveditelný nápad který zrealizujete asi za pět minut :)
Dash,xoxo.

Bubble Tea.

3. června 2013 v 21:15 | Dash |  In love with..
Poslední dobou se mezi teens rozmohl nový trend. A o čem je řeč? O ,,bublinkovém čaji" neboli bubble tea.
A o co jde?

Bubble Tea je označení pro širokou škálu mléčných čajů,jejichž základem je černý nebo zelený čaj. Všechny varianty jsou ochuceny ovocnými příchutěmi. Existují dvě varianty- Mléčné čaje a Ovocné čaje.

Mléčné čaje jsou ochucené nápoje s konzistencí podobnou mléčnému koktejlu,s trochou zeleného nebo černého čaje.
Ovocné čaje jsou čisté zelené nebo černé čaje s ovocnou příchutí.

A nakonec něco,bez čeho by bubble tea nemohlo existovat. Tapiokové perly nebo obecněji kuličky přidávané do nápoje. Kuličky mívají jinou velikost,barvu,příchuť a dokonce existují i praskací,plné ovocné šťávy. Čaje se podávají buď v kelímcích nebo ve skleničkách (záleží na tom kde si je koupíte) a dostanete k nim speciální široké brčko kterým nasáváte tapiokové kuličky.

A kde to vlastně začalo?
Bubble tea není vůbec stará záležitost. Poprvé ho namíchali tchaj-wanci v 80. letech minulého století a rychle se šířil po ostatních asijských zemích. A jak to bývá se vším tak i bubble tea unikl tzv. zadními vrátky a ještě rychleji se začal šířit po evropě.

Bubble Tea už teď seženete v každém větším městě na každém rohu. Existuje spousta různých možností a někde si můžete nechat namíchat i ty nejšílenější varianty. Kdo váhá,s chutí do toho.
Dash,xoxo.

BB cream Dream Fresh|Maybelline

3. června 2013 v 19:41 | Dash |  Recenze
Jsem zpět z nákupů a na začátek ,,oživení" mého blogu jsem se rozhodla napsat recenzi na BB krém od Maybelline,který jsem si pořídila.

V úvodu bych však chtěla začít obecně o BB krémech. Já osobně jsem ráda, že se na náš trh dostaly a vůbec mi nevadí, že ho má dnes každá značka. Já to beru jako zaplnění díry na kosmetickém trhu. Tak jako má každá firma svůj makeup, tónovací krém, tak teď má i BB krém. Stejně tak, jako všechnu ostatní kosmetiku. Nebo vás snad někdy napadlo se rozčilovat, že řasenku, rtěnku,lak na nehty...má už úplně každá značka a že se opičí jedna po druhé? Já to beru jako další druh kosmetiky, který se buď rozhodnete používat či nikoliv. A teď už pojďme na hlavní hvězdu tohoto článku - BB krém Maybelline.
Tento BB krém mám v nejsvětlejším odstínu Fair. V obchodě najdete celkem 4 varianty, což je určitě skvělé, protože BB krém tak sedne daleko větší škále lidí. Všechny odstíny vypadají v tubě oranžově, zvláště ty dva tmavší. Na to mám jedinou radu. Nebát se toho a vyzkoušet to na sobě. V obchodech jsou naštěstí testery, takže klidně si to dejte na část tváře, vyjděte s tím na denní světlo, ať to můžete sami posoudit. Já za sebe můžu říct, že na tváři se ten odstín krásně vyrovná, nemám sebemenší pocit, že by má pleť byla po aplikaci oranžovější. Naprosto stoprocentně se s mým tónem pleti sjednotí a působí to přirozeně.

Konzistence krému je hodně hodně řídká. Tohle beru jako jedno z mála mínus. Je to opravdu spíše vodička. Na nějaké vystavení na poličce radši zapomeňte, to by vám to vyteklou celé rovnou. Mám jej uložený v taštičce ve vodorovné poloze, a stejně vždycky trochu krému najdu vytečeného ve víčku.

Krém se velice dobře roztírá. Dávám si ho jen malé množství. Zkoušela jsem vrstvit, ale nemá to žádný valný efekt - je tedy pravda, že ani při větší vrstvě nevytváří masku, ale na druhou stranu nekryje více jako vrstva tenká, navíc má při větším množství tendence zvýrazňovat sušší místa na obličeji. Takže závěr je jasný - bohatě stačí malé množství krému

Teď se podíváme na ta mínus, která jsem uvedla v přehledu výše. Co se krytí týče, opravdu nic moc nečekejte. Pupínky, kruhy pod očima, na všechno potřebujete ještě korektor. Tento BB spíše pleť sjednotí, dodá jí pěkný zdravý nádech, ale opravdu kryje sporadicky, spíše vůbec. Pokud je někdo z vás zvyklý na makeupy, tak tohle je pro něj prostě málo. Já osobně s tím zase takový problém nemám. Výraznější krytí nepotřebuji a maličkosti zamaskuji korektorem.

Druhou věcí, kterou krém nezvládá, je hydratace. Pokud si ho ráno nanesu rovnou, tak mi zvýrazní suchá místa na tváři. Mnohem lépe se mi osvědčilo aplikovat můj klasický denní krém a až poté tento BB krém. Takhle dohromady to funguje a se suchými místy na obličeji už není žádný problém. Ale BB krém sám o sobě opravdu příliš nehydratuje, a o 24 hodinách už nemůže být řeč ani omylem.

Tím jsme však negativa vyčerpali a teď již budu jen chválit. Ještě jednou připomínám, že já nejsem zvyklá používat makeupy. Vždy jsem si vystačila pouze s korektorem a pudrem. Takže BB krém je pro mě výrazná změna. Pokud však pravidelně používáte makeupy a navíc preferujete výraznější krytí, tak pro vás tento BB krém bude mít mizivý efekt.
Každopádně, já se s ním cítím skvěle. Pleť krásně sjednotí, dodá jí zdravý nádech. Co se mi velice líbí, tak skutečně vyhlazuje pleť, tak jak slibuje. Nejvíce to vidím na tvářích, kde mám docela výrazné póry, které ale po aplikaci BB krému ,,zmizí". Pokusila jsem se vám to i vyfotit. Zde je je výřez mé tváře.


BB krém sice nezmatňuje (což ani neslibuje), ale já jsem s výsledným efektem natolik spokojena, že buď přepudruji jen t-zonu nebo pudr použiji až po pár hodinách, kdy se efekt BB krému trochu zmírní. Tím jsem přešla k výdrži. Samotný BB krém drží celý den. Opravdu jeho větší část večer odličuji. Ale po pár hodinách prostě lehce ztratí na tom svém efektu. Což mi mimochodem dělal i Hot Pink od Skin79.

Teď mám trochu pocit, že jsem to vzala tak na přeskáčku a celý ten můj text je lehce zmatený. Tak jen doufám, že jste si z toho dokázali něco vzít. Takže opakování co nejvíce ve zkratce: BB krém Maybelline sjednotí pleť, vyhladí ji, srovná se s vašim tónem pleti, pleť působí zdravějším, svěžím dojmem. Kryje velmi málo a nehydratuje. Netvoří na obličeji masku, vypadá velmi přirozeně až nenápadně. Já sama za sebe jsem velmi spokojena. Používám ho teď vlastně denně. Nevylučuji, že si ho někdy koupím znovu, ale spíše bych chtěla testovat další BB krémy, když jich teď na trhu máme tolik.

Takže za mě rozhodně ano, ale určitě to neznamená, že si pro něj všechny musíte hned běžet do drogerie. Je to specifická věc, která sedne jen někomu. Doporučila bych to jednoznačně kosmetickým začátečnicím, které s malováním teprve začínají a chtějí vypadat co nejpřirozeněji a všem podobný odpůrcům klasických makeupů, jako jsem já. Stejně tak těm, kteří nepotřebují výrazné krytí, ale jen lehké sjednocení pleti. Rozhodně to není pro ty z vás, které nedají ránu bez makeupu nebo potřebují vysoké krytí. Makeup vám to nenahradí ani to není jeho odlehčená verze. Je to prostě jiný a nový kosmetický produkt, který buď uvítáte a bude vám vyhovovat nebo se bez něj obejdete.

Otázka závěrem, co vy a BB krémy? Milujete, nenávidíte,které už jste vyzkoušeli atd.

Dash,xoxo.


otázka života a smrti.

2. června 2013 v 15:18 | Dash |  Nezařazeno.
Tak si tak projíždím blog a napadá mě otázka ,,mám ho zrušit nebo znovu rozjet" a odpověď nechám na vás. Pod článkem je anketa a budoucnost mého blogu je ve všich rukách. Rozhodujte moudře :)
xoxo,Dash.