Bubble Tea.

3. června 2013 v 21:15 | Dash |  In love with..
Poslední dobou se mezi teens rozmohl nový trend. A o čem je řeč? O ,,bublinkovém čaji" neboli bubble tea.
A o co jde?

Bubble Tea je označení pro širokou škálu mléčných čajů,jejichž základem je černý nebo zelený čaj. Všechny varianty jsou ochuceny ovocnými příchutěmi. Existují dvě varianty- Mléčné čaje a Ovocné čaje.

Mléčné čaje jsou ochucené nápoje s konzistencí podobnou mléčnému koktejlu,s trochou zeleného nebo černého čaje.
Ovocné čaje jsou čisté zelené nebo černé čaje s ovocnou příchutí.

A nakonec něco,bez čeho by bubble tea nemohlo existovat. Tapiokové perly nebo obecněji kuličky přidávané do nápoje. Kuličky mívají jinou velikost,barvu,příchuť a dokonce existují i praskací,plné ovocné šťávy. Čaje se podávají buď v kelímcích nebo ve skleničkách (záleží na tom kde si je koupíte) a dostanete k nim speciální široké brčko kterým nasáváte tapiokové kuličky.

A kde to vlastně začalo?
Bubble tea není vůbec stará záležitost. Poprvé ho namíchali tchaj-wanci v 80. letech minulého století a rychle se šířil po ostatních asijských zemích. A jak to bývá se vším tak i bubble tea unikl tzv. zadními vrátky a ještě rychleji se začal šířit po evropě.

Bubble Tea už teď seženete v každém větším městě na každém rohu. Existuje spousta různých možností a někde si můžete nechat namíchat i ty nejšílenější varianty. Kdo váhá,s chutí do toho.
Dash,xoxo.
 

8 lidí ohodnotilo tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama