Akné.

1. listopadu 2013 v 19:04 | Dash |  Pleť a Vlasy.
Po dlouhé době opět píšu a myslím že tentokrát je to téma,které zná snad každý a to je Akné. Ráda bych řekla něco o Riziku akné,prevenci a léčbě.

Jak sem řekla. Každý zná tu situaci když se ráno podíváte do zrcadla a na bradě,čele,nosu nebo kdekoliv jinde najdete ten otravný pupínek. Většina se ho snaží zamaskovat make-upem ale jsou i jiné možnosti jak se chránit.

Rizikové faktory akné aneb proč se tvoří.
Za akné může špatná výživa,špatná péče o pleť ale především hormonální nestabilita a proto akné trpí z 85% dospívající. Hormonální nestablita ohrožuje jak muže tak i ženy. Většina holek si teď řekne že maj určitě víc beďarů než kluci a to je pravda a to protože hormonální nestabilita se u žen projevuje mnohem víc a to z důvodu menstruace.
Nesprávná péče o pleť jako příčina vzniku akné často uzavírá bludný kruh,kdy akné vzniká znovu a znovu kvůli neodborné manipulaci s již vzniklým akné.


Prevence aneb jak se chránit.
1. Pleť by měla být dostatečně čistá.
..aby se póry nezanášely nčistotami zveční. Čistit pleť je doporučováno dvakrát denně.
2. Vyvážená strava.
..s dostatkem vitamínů a minerálů. Taky dostatek ovoce,zeleniny a luštěnin. Doporučují se i ryby ale nejde někoho nutit do něčeho co nejí.
3. Co napomáhá tvorbě akné?
Každý asi ví,že je to kouření,alkohol ale i mastné a kořeněné jídlo.

Léčba akné.
Jak jsem již řekla,dvakrát denně se mít a to výhradně čistýma rukama. Pomáhá i peeling. Dále existují desítky pověr proti akné jako například přejíždět po obličeji citrónem nebo používání kvasnic.
Pro odbornou léčbu je tu spoustu přípravků které se dají najít v lékárnách i na internetu.


Moje rada? Chraňte obličej dřív než bude pozdě a akné se začne tvořit. Neříkám však že vás to mine. Akné se tvoří u 88% teenagerů a někdy trvá až do 25 let.


Doufám že jsem po dlouhé době splnila očekávání.
Lots of love,Dash.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 emily emily | 4. dubna 2014 v 16:20 | Reagovat

to jsi asi nikdy akné neměla, když píšeš, že je dobrý peeling;) po tom se ti ještě zhorší.. takže prvně něco vyzkoušej a potom to piš na blog

2 SergiooL SergiooL | E-mail | 17. ledna 2017 v 8:56 | Reagovat

I found this page on 15th place in google's search results. You need some search engine optimization. Many webmasters think that seo is dead in 2017, but it's not true. There is sneaky method to reach google's top 5 that not many people know. Just search for:  pandatsor's tools

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama